| Key Features |
|---|
| Brand: | HP |
| Series: | Pavilion |
| Model #: | TP01-1227c |
| Chassis Build: | Natural Silver |
| Screen: | N/A |
| Touch: | N/A |
| Convertible (2-in-1): | N/A |
| Backlit Keyboard: | No |
| Optical Drive: | Yes |
| Processor: | 10th Generation Intel® Core™ i3-10100 |
| Memory (RAM): | 4GB + 16GB Intel® Optane™ memory |
| Storage: | 1TB Hard Drive |
| Graphics: | Intel® UHD Graphics 630 |
| Operating System: | Windows 10 Home |
| Dimensions: | 6.12" W x 13.28" H x 11.97" D |
| Weight: | 13.14 lb |
10th Gen Intel® Desktop Processor
Outstanding performance and immersive multimedia entertainment with 4K visuals.
Environmentally Conscious
HP is committed to sustainability. When you use your HP All-in-One you do the environment and your pocket a favor.
Dual display support
Add a second display for a more immersive and productive computing experience.
5.1 Surround Sound output
All the necessary ports for truly immersive sound quality with 5.1 surround sound.
Intel® Optane™
Get near SSD performance without sacrificing the storage of your traditional hard drive.